|
Handscanners Datalogic bij Waalse Keukenfabrikant |
|
|
De Mandemakers Groep (DMG) scant keukens met een barcodescanner zonder toeters en bellen
Op bedrijventerrein Haven Zeven in Waalwijk heeft De Mandemakers Groep (DMG) een nieuw hoofdkantoor in gebruik genomen.
Het nieuwe complex heeft een oppervlakte van 15.000 m2 aan kantoor- 43.000 m2 aan magazijnruimte. Tot de DMG groep behoren formules als Mandemakers Keukens, Brugman Keukens & Badkamers, KeukenConcurrent, Wooning Keukens & Badkamers, Montel, Sanders Meubelstad, en Piet Klerkx. In het nieuwe magazijn liggen alle keuken gerelateerde producten opgeslagen. Om alle logistieke bewegingen in goede banen te leiden beschikt het magazijn over een 50-tal laadplatforms voor vracht- en bestel auto’s.
 
Vierpool B.V. uit Maarssen is door DMG benaderd in verband met een behoefte aan scanapparatuur voor registratie van de ingaande en uitgaande goederenstroom in hun nieuwe magazijn in Waalwijk.
In samenspraak met de heren Peter van Leijden en Alex van der Snoek van DMG is een inventarisatie gemaakt van het proces, de benodigde functionaliteit en de eisen die men hierbij aan de scanapparatuur stelde. Het proces bestaat grotendeels uit het ontvangen van materialen -volgens inkooporder- waarna deze tijdelijk worden opgeslagen, om vervolgens te worden gegroepeerd per verkooporder en verzonden naar de klant.
 
Deze verschillende stappen moesten hierbij via barcodescanning worden geregistreerd. Wat betreft de eisen voor de scanapparatuur kwam naar boven dat de industriële bestendigheid, uitgedrukt in betrouwbaarheid, als zeer belangrijk werd gesteld. DMG had hierbij reeds ervaring met door Vierpool B.V. geleverde draadloze Datalogic Dragon barcodescanners. Met deze scanners voerde men op een beperkte schaal een registratie uit van de goederenstroom. De barcodescanners waren tot op dat moment gekoppeld aan lokale PC’s op de werkvloer.
Al snel is, vertelt Wim Gerrits- Account Manager Identificatie bij Vierpool B.V., in samenspraak met DMG de keuze gemaakt voor de nieuwe Datalogic Powerscan. De Powerscan is de opvolger van de zeer succesvolle Dragon industriële barcodescanner en kan, naast stand-alone met een lokale PC, ook worden gebruikt in combinatie met de Datalogic Starsystem netwerk infrastructuur. Met behulp van deze netwerk infrastructuur kan een op het Narrow-Band frequentie gebied gebaseerd draadloos netwerk worden gecreëerd. Hierbij wordt dan volledige roaming in het dekkingsgebied ondersteund. De Datalogic Powerscan is de meest industriële barcodescanner in zijn soort en kan in de draadloze uitvoering worden geleverd in varianten met en zonder display. Via het display kan de gebruiker van informatie worden voorzien en/of aangestuurd worden voor een volgende uit te voeren handeling. Met de aanwezigheid van een overzichtelijk aantal van “slechts” 3-tal toetsen onder het display ,voldoet de scanner aan de DMG eis voor wat betreft het niet belasten van de gebruiker met een te veel aan “toeters en bellen”.
Na de keuze voor de Datalogic Powerscan in combinatie met de Datalogic Starsystem netwerk infrastuctuur is door Vierpool B.V. een RF meting ofwel site-survey uitgevoerd in het 43.000 m2 telende magazijn. Uitgangspunt voor deze meting was het bepalen van de locaties en het aantal benodigde Access Points om een volledige dekking te kunnen waarborgen. Uit deze meting is gebleken dat er voor een volledige dekking in combinatie met de vereiste reactietijden een 13-tal Access Points nodig waren.
Parallel aan deze meting is door de eigen IT afdeling van DMG de softwarematige aansturing en interfacing met hun eigen ontwikkelde ERP pakket gerealiseerd. Inmiddels is het systeem volledig operationeel en zijn vele honderden keukens gescand.
Meer nieuws: lees verder
|